Fenikel mletý v koreničke 50 g
Kód: 1105


Podrobný popis
Fenikel mletý je aromatické korenie so sladkastou chuťou a jemným anízovým tónom. Vďaka mletej forme sa ľahko rozmieša v jedle a rýchlo uvoľní svoju typickú vôňu, preto je vhodný najmä tam, kde chcete rovnomerné dochutenie bez celých semienok.
Výborne sa hodí do domáceho chleba, slaného pečiva, placiek, polievok, omáčok, marinád, rýb, bravčového mäsa, kapustových jedál, strukovín a zeleninových receptov. V malom množstve dokáže jedlu dodať príjemnú sladkastú hĺbku a jemne korenistý charakter.
Mletý fenikel dobre ladí s koriandrom, rascou, rímskou rascou, cesnakom, čiernym korením, chilli, zázvorom, citrónovou kôrou a bylinkami. V stredomorskej, indickej aj orientálnej kuchyni sa používa na dochutenie mäsa, zeleniny, ryže, omáčok a domácich koreniacich zmesí.
Oproti celému feniklu je mletá forma praktickejšia do jemných receptov, kde nechcete cítiť celé semienka. Hodí sa do cesta, krémových polievok, omáčok, marinád a zmesí, kde sa chuť má rovnomerne rozložiť. Pri dávkovaní odporúčame začať menším množstvom, pretože fenikel má výraznú arómu.
Použitie
Do chleba, pečiva, placiek, polievok, omáčok, rýb, bravčového mäsa, kapustových jedál, strukovín, marinád, zeleniny, ryže a domácich koreniacich zmesí.
Zloženie
100 % fenikel mletý
Botanický názov
Foeniculum vulgare
Skladovanie
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným žiarením.
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
